kalkan patara otel konaklama

Söylesiler

Kaçan Balık Büyük Olur, Kaçamayan Izgara

Günbatımı eşliğinde; en taze balıkların, onlarca çeşit mezenin süslediği zengin sofraların ünü Bodrum'u aşalı çok oluyor. Tatilini Gümüşlük'te geçirsin geçirmesin, bu keyif Bodrum severler için adeta bir gelenek haline geldi..

devamını oku

400 Yıllık Tarihiyle Eklisia

Begonvil ve zeytin ağaçlarıyla sarmalanmış, 400 yılı bulan geçmişi ile tarihi bir ortadoks şapeli; Eklisia. Yıldızların altında, ayın gümüş rengiyle denize döküldüğü yaz boyunca; konserlere, festivallere..

devamını oku

Faik'in Gayvesi

Celep Ali Karakaya; köyün eski ağası nam-ı değer Koca Faik'in oğlu. Faik'in Gayvesi sıradan köy kahvelerinden değil, Gümüşlük'ün yakın tarihini omuzlamış eski bir zeytinyağı fabrikası ve Gümüşlük'ün de ilk kahvesi olm..

devamını oku

Eskiler eyiydi eyi..

Zeynep ana ve Hüseyin amca Gümüşlük'ün sevilen yerlilerinden, Hüseyin amca dedesinden miras devecilik işiyle uğraşırmış. o zamanlar yol yok, araç yok. Bütün işlerini develerle görürlermiş. Bodrum mandalini diye birşey..

devamını oku

Gümüşlük'ün Limon'u

Popülaritesi yanı sıra bununla beslenmeyen, mizacını koruyarak Gümüşlük'ün habitatıyla uyum içinde bir lezzet ve keyif bahçesi. Gümüşlük'ün en güzel manzaralarından birine sahip, doğayla sarmalanmış bu sıcak..

devamını oku

Kağıtların reenkarnasyonu Kikkula

Heykeller, aksesuarlar, abajurlar, kaseler, not defterleri ve daha nicesi eski kağıtların birer sanat eserine dönüşmüş hali. bu tasarımların hepsi upcycling* sistemine Gümüşlük'te hayat bulduran güzel çift..

devamını oku

Gümüşlük'te bir hayat

Gümüşlük'te bir hayat.. Kimi zaman dingin, kimi zaman coşkulu, kimi zaman sade, kimi zaman renkli, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ama her zaman lezzetli! Bunların hepsi..

devamını oku

Aşağı Kahve'de Dereköy sohbeti

Çaylarımız gelmeden Mustafa dayı konuya girmişti bile.. "Taa 40'lı yıllarda mera idi buralar (Aşağı Kahve'nin arkasını kastediyor) o dönem öğretmenlere arazi ve Bodrum'a gidip gelmek..

devamını oku

Dereköy atölye Tonzos

Yolum her Dereköy'e düştüğünde bir dahaki sefere mutlaka uğrayacağım diyerek önünden kaç kez geçtiğimi açıkçası ben de bilmiyorum ama sonunda o gün geldi ve hem Tunca..

devamını oku