kalkan patara otel konaklama

Kos Turu

İki adım uzağımızda bir tatil cenneti; Kos adası..

Güzel coğrafyamızın tadına doyamayanlardan, buraya kadar gelmişken küçük bir macera, hayatımıza katacağımız farklı bir renk de fena olmaz hani diyenlerdenseniz; Ege'nin muhteşem doğasını paylaştığımız, yarım saat uzaklığımızda olmasına rağmen tarihi dokusu, kültürü ve 300 km uzunluğundaki sahiliyle gündüzü, gecesi ışıl ışıl bir ada; Kos adası.

Yeme-içme alışkanlıklarımızda çok benzer Kos Adası'nda; balık ve meze bol, bir o kadar da ucuz. Halka açık plajlarla, deniz hep bir adım ötenizde. Old River adındaki Beach Club'ın renkli ve candan çalışanları tam bir Türk dostu. Yaşamın kolay olduğu, huzur bulacağınız bir ada. Şehir merkezi çok büyük bir pazaryeri gibi, oldukça renkli. Günlük yaşamınızda aklınıza gelmeyecek pek çok şeyi almak isteyeceğiniz çeşitlilikte.

Akşam yemeklerinde çoğu masada Türklere rastlanıyor, çoğunlukla günübirlik, bir akşam yemeği için belki tekneleriyle gelmiş oluyorlar. Yunan müzikleri keyifli, işletme sahipleri tavernalarında bizzat çalışıyor, servis yapıyor, arada da sirtaki.

Tarihi doku büyüleyici..

Kos limanının girişinde bulunan Şövalyeler Kalesi yine merkezde bulunan rivayete göre hipokratın öğrencilerine ders anlattığı Hipokrat Ağacı, Roma Agorası, Bizans Dönemi'nde Kos'un başkenti olan, toprak tanrıçası Demeter ve kızı Persephone'nun tapınağının da bulunduğu yemyeşil bir kasaba; Pyli, Osmanlı Dönemi'nden kalan Hacı Hasan Camii, Defterdar Camii ve Osmanlı Hamamı burada geçireceğiniz büyüleyici tarih yolculuğundaki adreslerden yalnızca birkaçı.

Fiyatlar

1 kişi tek yön fiyatı: 17 €
1 kişi aynı gün gidiş-dönüş fiyatı : 19 €
1 kişi farklı gün gidiş-dönüş fiyatı: 30 €
Altı yaşına kadar olan çocuklar için sefer fiyatı: 3 €