kalkan patara otel konaklama

Haberler

Limon Gümüşlük'ün yeni meyvesi: Limon Çiftlik

Limon Gümüşlük Limon Çiftlik

Gümüşlük'ün habitatıyla uyum içinde bir lezzet ve keyif bahçesi... Limon Gümüşlük. Sürdürülebilir yaşamla kurulan bağ, yörenin dokusuyla harmanlaşmış sevgi, doğaya ve onu işleyenlere duyulan saygıyla atılan tohumlar... Limon Gümüşlük'ün yeni meyvesi; Limon Çiftlik.

"Toprak Paylaşır" mottosuyla yola çıkan Limon Çiftlik; "Toprağı örnek alacağız, ektiğimizi, biçtiğimizi, gördüğümüzü, yaşadığımızı paylaşacağız." diyor ve sevilen Limon tatlarından reçeteler, tarladan söyleşiler, gülümseten mutfak hikayeleriyle bizleri yepyeni bir yolculuğa davet ediyor. Detoks barlar, ekmekler, kışlık sebze hazırlıkları, yerel pazarlardan mevsiminde sebze/meyve tarifleriyle mutfağını paylaşırken; mutfaktan, tarladan, mevsiminden hikayelerle bilgi, birikim hazinemizi zenginleştiriyor.

Limon Gümüşlük'ün sahibesi Candan Arslanbay'ın, limonciftlik.com'da duygularını aktardığı yazısı aslında herşeyi özetliyor...

"İşte burası orasıydı: “Toprağa dokunacağım yer”… Gümüşlük’e 20 yıl önce "toprağa dokunmak için” geldim. Kendimi ve çocuğumu bu topraklarda büyüttüm. Limon’u da küçük bir tohum gibi bu toprağa ektim. Limon büyüdü, kök saldı. Limon Çiftlik de Limon’un meyvelerinden biri. Limon gibi kök salmasını umut ederek can suyu verdiğimiz Limon Çiftlik’te toprağın bize verdiklerini paylaşacağız; yerel ürün tüketmeyi önceliğimiz görerek, küçük çiftçiyi desteklemek için ürettiklerini satın alarak, doğa ile uyum içinde yaşayarak, doğadan aldığımızın fazlasını ona vererek, paylaşmanın zenginleştiriciliğine güvenerek, birlikte iyi şeyler yapabileceğimize olan inancımızı koruyarak… Bu toprağı eken biçenleri ve onu çocuk gibi görenleri hiç unutmayarak… Düşlerimizin bile bu toprağa ihtiyacı var! Toprağın almadan verişine saygıyla…"

Ziyaret etmek için: http://www.limonciftlik.com