kalkan patara otel konaklama

Haberler

Karakaya Retreat'te; Işıltılı Sırlar Konseri

Karakaya Retreat Prem Joshua

14 Ağustos akşamı Karakaya eteklerinden ritimleri yükselecek; Prem Joshua ve ekibinin Işıltılı Sırlar Konseri ile müziğin evrenselliğini ve özgünlüğünü bir kez daha hatırlayacağız..

Gümüşlük'ün mabedi; Karakaya eteklerinde konuşlanmış bir inzifa merkezi. Yaşamın, bedenin ve ruhun gizemini Karakaya'nın eşsiz güzelliği ve sükunetiyle sarmaladığı Türkiye'nin ilk Osho Merkezi Karakaya Retreat'te aralamak; dönüşüm, gelişim ve iyileşmenin tohumlarını bizlere yeniden kazandırıyor.

Dünya'nın en saygın ve tanınmış eğitmenlerini ağırlayarak, birbirinden özel uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapan Karakaya Retreat,  mistik öğretilerden ilham alarak uyguladığı; meditasyon, dans ve Yoga'dan Permakültür'e kadar oldukça geniş bir yelpaze ile çeşitli çalışmalara olanak tanırken bu seferde sizleri dünya füzyon müziğine öncülük eden Prem Joshua ile unutulmayacak bir konsere ve ardından ‘Canlı Müzik Meditasyon Kampı'na davet ediyor.

PREM JOSHUA & BAND

Prem Joshua'nın doğu- batı senteziyle harmanladığı müzikal kültürü; Hindistan yolculuğu esnasında başlıyor.. 1977 yılında Hindistan'ın manevi ve kültürel zenginliğiyle buluşan ve çalışmalarını bu derin müzik çalışmalarına adayan Prem Joshua; Chintan "Kashi" ile, sevilen Hint mantra ve "sloka"lardan çağdaş melodiler besteleyerek: "İçinde Hindistan var" konseptiyle müzikal anlamda eğlenceli, aşkın ve serinletici bir albüm işçiliği ile karşımıza çıkıyor.

Özünü Hindistan'ın geleneksel müziklerinden ve çağdaş Batı müziği tınılarından alan yenilikçi ve eklektik müziğin uygulayıcısı, Prem Joshua ve onun uluslar arası müzik topluluğu; çeşitli kültür ve gelenekleri kucaklayarak çağdaş Hint müziği dünyasına ışık tutmaya devam ediyor.

Fas'tan, Londra'nın dans salonlarındaki ritimlerine, Doğu Avrupa ve caz sentezleriyle eklemeler yaparken; chillout ve sufi ayetlerini harmanlayarak birbirbiriyle iç içe geçmiş bir müzik kültürü yaratıyor. Müzik, orijinal sürükleyici ve duygusal olmasının yanı sıra; canlılığı ile çarpıyor, tefekkürle titreşiyor ve bir alışılmadık küresel bir tarzla parıldıyor.

Beceri ve derinlik ile yüklü olan Prem Joshua ve grubu dinleyicilere, eski ve yeni, hem çeşitli hem de geleneği zengin bir müzikal düzenlemeyi duygusal bir yolculuk ile sunuyor. 15 stüdyo albümüyle, dünya çapında beğeni ve küresel onur kazanmış olan ekip, bu arayışın ve gelişimin bir parçası Doğu'nun müzik geleneklerini kendi zamanında yorumlayarak tekrar tekrar kabul görmeye devam ediyor..

14 Ağustos 2015 Işıltılı Sırlar Konseri ile Prem Joshua & Band!
Saat: 20:30 – 23:30
Fiyat: 60 TL (nakit)
Rezervasyon: 0538 873 04 11 - [email protected]

CANLI MÜZİK MEDİTASYON KAMPI PREM JOSHUA & BAND İLE

Müzik, Dans, aktif ve pasif meditasyonlar..

2 gün – Prem Joshua & Band’in müziğiyle derin meditasyon, sessizlik ve kutlamayı keşfedebilirsiniz.

OSHO, Hintli spiritüel master, içsel meditasyonun derinliğini keşfedecek devrimci bir system yarattı. Amaç içimizdeki sessizliği ve coşkun huzuru keşfetmek için, dans, müzik ve diğer aktif tekniklerle bedenimizi özgür kılmak. JOSHUA ve 3 müzisyen arkadaşı ise; ilham veren derin müzikleriyle size meditasyonu yaşatacaklar.

Sitar, Bambu Flüt ve Soprano saksafonun büyüleyici seslerine eşlik eden Tabla, Konga, Darbuka ve Bas gitar titreşimleri enerji yüklü kompozisyonlar yaratıyor. Yüreğe dokunan ilahilerle içiçe geçen eski Sufi ve Sanskrit dizeler Raga (eski Hint müziği) ve Tuşlu çalgılarla birleşiyor.

Prem Joshua 30 yıldır çeşitli ustalarla Hint müziği üzerine çalışmalar yapıyor. Sesini kullanmak üzerinde uzmanlaşırken, Sitar, Bambu flüt ve Soprano Saksafon’u geliştirdi. Uzun süre ünlü Sitar ustası Üstad Usman Khan ‘dan dersler aldı. Joshua’nın tutkusu, klasik Raga müziği üzerindeki çalışmalarına dayanarak, yeni sesler yaratmak. Müziğinin en büyük özelliği klasik Hint müziği ile batının modern müziğini birleştirmek.

Başlangıç: 15 Ağustos 2015 10:00
Bitiş: 16 Ağustos 2015 17:00
Fiyat: 350 TL - Konser ve Kamp beraber 375 TL (+ İsteğe Bağlı Konaklama)
Rezervasyon: 0538 873 04 11 - [email protected]