kalkan patara otel konaklama

Haberler

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

2004 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 12.'si düzenlenecek olan Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu yıl 3 Temmuz ve 8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. dünyanın en ünlü müzisyen ve orkestralarını ağırlayacak olacak festivalde; 11 konser, 4 masterclass, 4 öğrenci konseri, 2 yarışma konseri ve Cumhuriyet tarihimizin en önemli bestecilerinden 3. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışmasıyla adeta bir klasik müzik ziyafeti yaşayacağız. Bu yıl 14 Temmuz akşamı festival kapsamında bir konser verecek olan dünyanın bir numarası olarak gösterilen Kronos Quartet ise şimdiden merakla bekleniyor.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 2015-2016 döneminde Effe Label festivalleri arasına seçilirken, bu güne kadar 20 civarında ülkeden, GFA'ya gelen 450 civarındaki genç yetenek dünyaca meşhur eğitmenlerden de sertifika alma şansını yakaladı. GFA vasıtasıyla 10 öğrenci ise yurt içinde ve dışında bursla okuma imkânına kavuştu.

3 Temmuz akşamı Karşıyaka Oda Orkestrası eşliğinde sahne alacak olan devlet sanatçımız piyanist Gülsin Onay ile Bodrum Antik Tiyatro'da açılışı gerçekleşek olan festivalin açılış konserini, şef Rengim Gökmen yönetiyor.