kalkan patara otel konaklama

Haberler

Grammy Ödüllü Kronos Quartet Gümüşlük'te

Kronos Quartet

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali hız kesmeden devam ediyor. 14 Temmuz akşamı gerçekleşek konserde; ünlü Grammy Ödüllü Kronos Quartet klasik müzik tutkunlarıyla buluşuyor. DenizBank ana sponsorluğu ve BOSCH'un co-sponsor desteği ile konser saat 21:00'de Gümüşlük Antik Taş Ocağında başlayacak.


Cutting edge arts ekseninde anılan Kronos Quartet, önemli klasik müzik bestecilerinin eserlerini yorumlarken, dünya müziklerine kattığı farklı solukla da her dönem dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir grup olarak övgü topluyor. Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin müdavimlerinin uzun süredir merakla beklediği Kronos Quartet, kemanlarda David Harrington ve John Sherba, viyolada Hank Dutt ve çelloda Sunny Yang'dan oluşuyor.

Kronos Quartet

Avrupa'nın en seçkin festivalleri, EFFE 2015 – 2016 etiketleriyle onurlandırılan festivalin sanat yönetmeni; Eren Levendoğlu bu ses getiren konser için: ‘Yıllardır, festivalimizin sahnesinde görmeyi çok istediğimiz Kronos Quartet, 14 Temmuz akşamı saat 21:00'de festival izleyicisiyle buluşacak. Kronos Quartet'i misafir edecek olmaktan, böylesine saygın bir ismi Bodrum'a getirmekten büyük sevinç ve heyecan duyuyoruz, kesinlikle kaçırılmayacak bir konser' yorumunda bulundu.

Kronos Quartet

Kronos Quartet, San Fransisco ve New York'un da içinde olduğu birçok şehirde ve her yıl çıktığı turnelerde Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa, Japonya, Meksika, Güney Amerika, Yeni Zellenda, Rusya, Hong Kong ve Avustralya'da konser salonları, kulüp ve caz festivallerinde, 100'den fazla konser verdi. Son turnelerinde, Amsterdam Concertgebouw, Kennedy Center, Montreux Caz Festivali, Brooklyn Müzik Akademisi, Moskova Tchaikovsky Konser Salonu, Sidney Opera Binası, Tanglewood, Londra Kraliyet Konser Salonu, Buenos Aires Teatro Colon, La Scala, Paris Şehir Tiyatrosu ve Chicago Konser Salonu'nda konserler verdi.