kalkan patara otel konaklama

Haberler

Eklisia Oda Müziği Festivali

Eklisia Oda Müziği Festivali

Türkiye'nin ilk 'Açık Hava Oda Müziği Festivali' 01-13 Ağustos tarihleri arasında Gümüşlük Eklisia Şapeli'nde. Gümüşlük Kültür Sanat Derneği öncülüğünde ve Mehmet Can Ağlaç koordinatörlüğünde  düzenlenecek Eklisia Oda Müziği Festivali: klasik müziğin büyüleyici tınılarını, Bodrum'un en özel köşesi Gümüşlük'te, Eklisia'nın büyüleyici ambiyansı eşliğinde bütün Ege'ye duyurmayı hedefliyor.

Ülkemizi yurtdışında bir çok festivalde başarıyla temsil etmiş 'CamerataSmyrna' üflemeli beşlisine, Kadir Sonuk'un 'Tanoura' ve sufi figürleri birleştirerek hazırladığı etkileyici dans performansı ile eşlik ederken 'Mandolin Orchestra of Athens', klasik müziğe kazandırdığı sıcacık melodileriyle adeta bir müzik ziyafeti yaşatacak.

Uluslararası alanda pek çok başarıya imza atmış 'Borusan Quartet' ise festivalin önde gelen isimlerinden. Zengin repertuarlarını başarıyla yorumlayan 'Çellistanbul' viyolonsel kuartetinin dinletisinin ardından,  'Fuego Trio', 'Astor Piazzola' nın mevsimleri ve tango performansı izleyiciyi büyülerken, son yıllarda sağlam bir sanatsever kitlesine ulaşan 'Olten Quartet' süprizlerle dolu bir gece yaşatacak.

Festivalin kapanışında ise usta tiyatrocumuz 'Genco Erkal' sahneye çıkacak ve Bertolt Brecht'in ölümsüz eseri 'Bir Askerin Öyküsü'nü Stravinsky'nin müziğiyle canlandıracak. Erkal'a, ünlü şefimiz 'Naci Özgüç'ün yöneteceği İzmir'in başarılı proje ve konserleriyle dikkat çeken 'Camerata İzmir' topluluğu eşlik edecek.

Şimdiden yerli ve yabancı çok sayıda sanatseverin ilgisini çekmeye başlayan Eklisia Oda Müziği Festivali'nde tüm konserler 21:30'da başlayacak.

Konser Programı:
01 Ağustos 2015 Camerata Smyrna & Kadir Sonuk
03 Ağustos 2015 Mandolin Orchestra of Athens
05 Ağustos 2015 Borusan Quartet
07 ağustos 2015 Çellistanbul
09 Ağustos 2015 Fuego Trio
11 Ağustos 2015 Olten Quartet
13 Ağustos 2015 Camerata İzmir & Genco Erkal & Naci Özgüç